Επίσκεψη Εβδόμου Γυμνασίου Χαλανδρίου 09-04-2019

ΜΕ ΑΚΗ ΠΑΝΟΥ ΥΠΟΔΕΧΘΗΚΑΜΕ ΤΟ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Την Τρίτη, 9 Απριλίου 2019, το 7ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου επισκέφτηκε το Μουσικό Σχολείο Σπάρτης, όπου και παρακολούθησε συναυλία του συνόλου λαϊκής μουσικής.

Η συναυλία περιλάμβανε μέρος του αφιερώματος στον Άκη Πάνου, ένα αφιέρωμα με το οποίο καταπιάνονται φέτος μαθητές και καθηγητές του συνόλου.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης N.Λακωνίας κ. Γιώργος
Παπαδάκος, ο Διευθυντής του Μουσικού Σχολείου κ. Ιωάννης Δημόπουλος, ο τ. Σχολικός Σύμβουλος
Μουσικής κ. Θεμιστοκλής Μακαντάσης και ο καθηγητής του Σχολείου κ. Χαρίλαος Φουντούκης.

Οι φιλοξενούμενοι μαθητές και οι συνοδοί καθηγητές τους ενθουσιασμένοι από την συναυλία
περιηγήθηκαν στους χώρους του Σχολείου, οι οποίοι μάλιστα εντυπωσίασαν τόσο τους μαθητές όσο και τους εκπαιδευτικούς από το 7ο Γυμνάσιο Χαλανδρίου και στη συνέχεια πήγαν στο εστιατόριο του Σχολείου όπου τους προσφέρθηκε γεύμα.

Υπεύθυνος συνόλου και διδασκαλία : Ιωάννης Βλαχογιάννης
Επεξεργασία ήχου και εικόνας : Δημήτρης Βαχαβιώλος