Δωρεές

2016-17

• Επισκευή των βιολιών του σχολειού και των μαθητών με ευγενική χορηγία του οργανοποιού Μιχάλη Βιτζηλαίου (facebook)
  • Δωρεά από το Ίδρυμα Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης – ΙΝΕΔΙΒΙΜ όλης της Βιβλιοθήκης της Παλαιάς Μαθητικής Εστίας (πλησίον Ι. Ν. Αγίου Νικολάου), στην οποία φιλοξενήθηκε το σχολείο μας από τα τέλη του 2013 έως και τα τέλη του 2016.
  • Δωρεά του Βιβλιοπωλείου ΔΩΡΙΚΟΝ ? Ε. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Φ. ΚΑΠΟΝΙΚΟΛΟΣ διαφόρων μουσικών βιβλίων, θεωρητικών μουσικής, αλλά και βιβλίων για εκμάθηση μουσικών οργάνων.

2015-16

2014-15

Το Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, στα πλαίσια της ενίσχυσης των Μουσικών Σχολείων της Ελλάδας, παρεχώρησε  στο Μουσικό Σχολεία Σπάρτης μουσικά όργανα.